EBA&UNICEF
Усе про вакцину Moderna
Сучасну мРНК-вакцину Moderna використовують у понад 80 країнах світу, в тому числі й в Україні. Що варто знати про цю вакцину?
Moderna (mRNA-1273, Spikevax)
Moderna (mRNA-1273, Spikevax) - це мРНК-вакцина, розроблена фармацевтичною компанією Moderna спільно з Центром досліджень вакцин при Національному інституті алергії та інфекційних хвороб (NIAID), США. Вакцина схвалена Всесвітньою організацією охорони здоров'я для екстреного застосування.
Вакцина Moderna
Використовується у понад 80 країнах світу
Дозволяє вільно подорожувати
Доступна також для введення бустерною дозою
Інтервал між першими 2 дозами - 28 днів. Для бустерної - після 6 місяців.
Сучасна мРНК-технологія захисту
Не втручається в ДНК людини
Відкритий флакон можна зберігати до 6 год
За дотримання температури від 2 до 25 °C.
Як працює вакцина?
Вакцина має у своєму складі молекули матричної рибонуклеїнової кислоти (мРНК), яка є своєрідною «інструкцією», як створити шипоподібний білок оболонки коронавірусу SARS-CoV-2. Після введення вакцини наш організм користується цією «інструкцією», щоб утворити ці білки. Імунна система розпізнає, що білок не належить людині, і виробляє антитіла та Т-клітини до нього. Так організм вчиться, як захиститися в разі зустрічі зі справжнім вірусом.
Чи безпечна технологія мРНК?
мРНК-вакцини – це інноваційне рішення. Ідея створити вакцину на основі рибонуклеїнових кислот з'явилася ще на початку 1990-х. За останні 25 років було здійснено понад 500 досліджень цієї технології. Але реалізовано її було навесні 2020 року, коли почалися клінічні дослідження таких вакцин проти COVID-19.

мРНК-вакцини є безпечними та не можуть змінити ДНК людини. Незабаром після того, як клітини організму закінчать виконувати інструкції, вони руйнуються і позбавляються від мРНК. мРНК-вакцини не містять живого або інактивованого вірусу.

Eфективність вакцини Moderna
За даними американського дослідження, ефективність вакцини Moderna проти госпіталізації внаслідок хвороби, викликаної штамом "Омікрон", становить 81% протягом 6 місяців після введення двох доз, після 6 місяців знижується до 57% та підіймається до 90% після бустерної дози.
Протипоказання:
1
Гіперчутливість до одного з компонентів
2
Важка алергічна реакція на першу дозу
3
Температура тіла вище 38,5ºC
Склад вакцини
Вакцинуйтесь вже сьогодні!
Контакти та адреси центрів/пунктів вакцинації
Уся перевірена інформацію про вакцинацію

https://vaccination.covid19.gov.ua

або контакт-центр МОЗ

0 800 60 20 19