EBA&UNICEF
Бустерна доза
Відтепер усі вакциновані можуть отримати бустерну дозу вакцини від COVID-19.
Розповідаємо, навіщо потрібна бустерна доза та як комбінувати вакцини при щепленні
В Україні дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих осіб віком від 18 років. Бустерну дозу можна вводити в період від 6 до 9 місяців після завершення первинного курсу вакцинації незалежно від того, якою вакциною щепилася людина.

Навіщо робити бустерну дозу?
Поступове зниження захисту вакцин від нових штамів вірусу
Посилення імунної відповіді
Надійніший захист від ризиків перебігу COVID-19
Коли і якими вакцинами робити бустерну дозу?
Якщо з часу завершення повного курсу вакцинації від COVID-19 вже минуло пів року, ви можете отримати бустерну дозу в будь-якому пункті чи центрі вакцинації.

Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина. Тим, хто отримав перші два щеплення вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech, рекомендовано вводити бустерну дозу вакциною Pfizer.

Бустерну дозу можна зробити й іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.

Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини від COVID-19, теж зможуть отримати бустерну дозу через 3 місяці після додаткової (оптимальний термін введення від 3 до 6 місяців).

Як комбінувати вакцини для введення бустерної дози?
Після введення бустерної дози можна буде отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення. Згенерувати його можна буде в «Дії» орієнтовно наприкінці січня 2022 року. До того часу буде чинним сертифікат за попередню повну вакцинацію.
Зроби бустер - подовж захист!
Контакти центрів/пукнтів вакцинації
vaccination.covid19.gov.ua

або

контакт-центр
МОЗ

0 800 60 20 19
Актуальна та перевірена інформація
про вакцинацію від COVID-19