EBA&UNICEF
Безпечна відпустка
Що варто знати про вакцинацію від COVID-19 перед
подорожами за кордон
Під час пандемії коронавірусу багато країн встановили обмеження на в'їзд. Що варто знати перед тим, як збиратися в подорож, та які правила в'їзду для вакцинованих туристів?
Рішення щодо в'їзду туристів та необхідних для цього документів кожна країна приймає індивідуально. Під час пандемії коронавірусу йдеться про перелік документів, необхідних для перетину кордону та звільнення від самоізоляції, та про вакцини від COVID-19, щеплення якими визнає та чи інша країна.
Що варто зробити перед виїздом за кордон?
Перевірте вимоги щодо перетину кордону країни, до якої ви збираєтесь, на порталі Міністерства закордонних справ (МЗС) України https://tripadvisor.mfa.gov.ua

На сайті є інтерактивна мапа з переліком усіх вимог та документів для в'їзду та транзиту. Вона постійно оновлюється, тому варто систематично перевіряти інформацію перед виїздом, чи не змінилися умови у зв'язку з показниками захворюваності на COVID-19.
Якщо вас щепили 2 дозами вакцини - ви можете отримати міжнародне свідоцтво про вакцинацію
Важливо дізнатися, чи інформація про ваше щеплення внесена в систему. Адже саме на основі видається міжнародне свідоцтво про вакцинацію.

Такий документ видає сімейний лікар. Як завершите повний курс щеплення від COVID-19 - навідайтеся до свого сімейного лікаря та отримайте свідоцтво. Зараз МЗС у співпраці з Міністерством охорони здоров'я (МОЗ) та Міністерством цифрової трансформації (Мінцифрою) проводить переговори з країнами про взаємне визнання міжнародних документів про імунізацію від COVID-19. Всі вакцини, які використовуються в Україні, затверджені ВООЗ.
Якщо ви досі не щеплені від COVID-19 - вакцинуйтеся перед мандрівкою!
Усі охочі можуть вакцинуватися від COVID-19 у пунктах щеплень та центрах масової вакцинації або у складі організованого колективу. Записатися на щеплення можна за телефоном пункту чи центру вакцинації. Контакти та адреси на vaccination.covid19.gov.ua або за телефоном 0 800 60 20 19. Організовані колективи з 50+ охочими вакцинуватися можуть залишити заявку на приїзд мобільної бригади за номером 0 800 60 20 19.

Повертаючись з-за кордону перевірте, в який зоні перебуває країна, яку ви відвідували, та які умови в'їзду з цієї країни в Україну для українських громадян. З актуальними вимогами можна ознайомитися на сайті Державної прикордонної служби України в розділі "Перетинання державного кордону/адмінмежі/лінії розмежування в умовах карантину".

Подорожі - це ризик захворіти на коронавірусне захворювання, тому що у багатьох країнах уже зафіксований штам "Дельта". В Україні наразі відомі два випадки захворювання на новий штам. Вакцинація від COVID-19 запобігає тяжкому перебігу хвороби й рятує ваше життя.


Чим відрізняєтеся міжнародне свідоцтво про вакцинацію від "ковідних" сертифікатів?

Як його отримати та де застосовується?
Міжнародне свідоцтво про вакцинацію
Український паперовий документ, який свідчить про те, що людина повністю вакцинована від COVID-19
Підтверджує документально повний курс щеплення від COVID-19
Для кількадозних вакцин видається лише після отримання останньої дози. Буде дійсним лише, якщо введена вакцина схвалена до екстреного застосування ВООЗ. Усі вакцини, що доступні в Україні, схвалені ВООЗ.
01
Доступний лише у паперовій формі у сімейного лікаря
Його можна отримати лише в паперовій формі в сімейного лікаря чи в будь-якому медичному закладі, підключеному до електронної системи охорони здоров'я. Документ обов'язково матиме офіційний штамп закладу охорони здоров'я та підпис лікаря.
02
Видається двома мовами: українською та англійською
Свідоцтво використовується для закордонних подорожей та відповідає міжнародним медико-санітарним нормам. Деякі країни визнають для в'їзду міжнародне свідоцтво на вакцинацію. Перелік слід перевіряти на порталі МЗС України.
03
Міститиме дані пацієнта та інформацію про вакцину
Вказуватиметься прізвище та ім'я латинкою (як у закордонному паспорті громадянина або за правилами транслітерації) та міститиме інформацію про вакцинацію: назва вакцини, дата вакцинації.
05
Дійсне 1 рік
Термін дії свідоцтва - один рік з можливістю продовження
04
Зразок бланку міжнародного свідоцтва про вакцинацію
"Ковідний" цифровий сертифікат
Аналог цифрового COVID-сертифіката ЄС, який свідчить про вакцинацію, негативні результати ПЛР-тестів чи про одужання після COVID-19
Наразі розробляється в Україні за стандартами ЄС
Документ розробляється за зразком та нормами EU Digital COVID Certificate ЄС та Smart Vaccination Certificate ВООЗ
01
Доступний у цифровій та паперовій формі.
Видаватиметься в електронній формі через "Дію". В паперовій формі - у закладах охорони здоров'я.
Також міститиме QR-код
02
Буде вказана інформація про щеплення, ПЛР-тести та дані про одужання від COVID-19
Це більше розширена та деталізована версія міжнародного свідоцтва про вакцинацію. Інформація оновлюватиметься в електронній формі
03
Зразок цифрового COVID-сертифіката, який вже доступний у всіх країнах ЄС
Фото: European Commission, МОЗ
Детальніше про вакцинацію на сайті
vaccination.covid19.gov.ua

або контакт-центр МОЗ
0 800 60 20 19

Оновлена інформація щодо правил в'їзду за кордон на сайті
tripadvisor.mfa.gov.ua