EBA&UNICEF
Що варто знати про вакцину
CoronaVac

В Україні розпочали роботу Центри масової вакцинації
проти COVID-19. Щеплення здійснюють вакциною CoronaVac, виробленою компанією Sinovac. Детально про цю вакцину та особливості щеплення читайте у матеріалі
CoronaVac/Sinovac Biotech
Вакцина CoronaVac - це інактивована вакцина, вона містить у своєму складі неактивний, «вбитий» вірус. Організм реагує на нього та виробляє імунітет. Схоже працюють деякі вакцини проти поліомієліту та грипу.
Вакцина CoronaVac
Дозволена у 25 країнах світу
25 країн світу (станом на 2.06.2021), серед яких Азербайджан, Бразилія, Китай, Чилі, Індонезія та Туреччина, дозволили вакцину для екстреного використання для імунізації своїх громадян.2 дози
з інтервалом 28 днів
За необхідності можна отримати другу дозу раніше, але не раніше ніж за 7 днів до закінчення цього інтервалу.
Внутрішньом'язове введення
Вакцину CoronaVac вводять внутрішньом'язово.


Випускається в однодозних флаконах
Температура зберігання +2 - +8℃, препарат не вимагає особливих умов холодового ланцюга. Термін придатності - 24 місяці.
Хто виробляє вакцину?
Синовак Біотек/Sinovac Biotech - це китайська біофармацевтична компанія, що займається дослідженням, розробкою, виробництвом і продажем вакцин для захисту людини від інфекційних захворювань. 1 червня 2021 року вакцину CoronaVac схвалила Всесвітня організація охорони здоров'я для екстреного застосування.
Вакциною CoronaVac щеплюють в Україні
Україна вже отримала 1,7 млн доз цієї вакцини. Контракт на 1,9 млн доз
30 грудня 2020 року Україна підписала контракт на постачання 1,9 млн доз вакцини від коронавірусу виробництва Sinovac Biotech 2020 року. Контракт уклало ДП «Медзакупівлі України», яка є стороною замовника. Стороною постачальника є ПрАТ «Лекхім».

Наразі вже доставлено 1,7 млн доз цієї вакцини


Мобільні бригади щеплюють:
військовослужбовців Збройних сил України; працівників патрульної поліції, Національної гвардії, Державної міграційної служби; військовослужбовців Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації; працівники органів прокуратури; працівники паливно-енергетичного комплексу; членів офіційних делегацій на участь у XXIV зимових Олімпійських та XIII зимових Паралімпійських іграх; працівників санаторно-курортних закладів; а також маломобільних громадян та тих, хто за ними доглядає.


CoronaVac вакцинують також на тимчасово окупованих територіях
CoronaVac використовують у пунктах щеплень для імунізації громадян віком 65+, у тому числі тих, хто мешкає на тимчасово окупованих територіях (вакцинують в пунктах щеплення Донецької, Луганської, Херсонської областей на підконтрольній уряду України території).
І в усіх Центрах масової вакцинації
З 29-30 травня вакциною CoronaVac щеплюють людей, які зареєструвались у «Дії» та через контакт-центр МОЗ. В Україні наразі працює уже 14 Центрів масової вакцинації.

Вакцина - найефективніший спосіб захистити себе від COVID-19
Згідно з тимчасовими рекомендаціями Стратегічної консультативної групи експертів (SAGE) від 24.05.2021, після щеплення двома дозами вакцина має ефективність 51% у запобіганні симптоматичних захворювань, на 100% запобігає тяжкому перебігу COVID-19 та госпіталізації. Проміжні дані досліджень в Індонезії та Туреччині, показали ефективність вакцини проти симптоматичних захворювань відповідно в 65,3% та 83,5%.

Як записатися на щеплення у Центр масової вакцинації:
Центри масової вакцинації поки що працюють лише у вихідні дні. В них щеплюють громадян, які записалися до листа очікування вакцинації проти COVID-19 в додатку чи через сайт "Дія" або через контакт-центр МОЗ. Вакцинують як тих, кого попередньо запросили на щеплення телефонним дзвінком чи повідомлення, так і всіх охочих, яким ще не надійшло запрошення. Пріоритет надається літнім людям.
Протипоказання:
гіперчутливість до компонентів;
серйозні захворювання нервової системи;
температура тіла вище 38,5ºC;
важкі хронічні захворювання;
вагітність та годування грудьми.

Найбільш поширеним побічним ефектом від ін'єкції препаратом Sinovac був локалізований біль в місці уколу, а також головний біль і втома. Алергічні реакції з'явилися в 0,3% учасників. Анафілактичних реакцій не зафіксовано.
Усе про вакцинацію
vaccination.covid19.gov.ua

або контакт-центр МОЗ

0 800 60 20 19